Warmiński Bank Spółdzielczy

MISTRZOSTWO NIEMIEC DLA ASW JONKOWO

W dniu 20 października 2018 r. odbył się międzynarodowy turniej karate kyokushin "Otwarte Mistrzostwa Niemiec - German Open". W turnieju udział wzięło 150 zawodników z 10 krajów, w tym m. in.: Belgi, Rosji, Francji, Węgier, Holandii, Szwajcarii, Mołdawii oraz Polski. Wśród nich wystąpił reprezentant, wspieranej przez Warmiński Bank  Spółdzielczy Akademii Sztuk Walki Jonkowo,  Filip Zakrzewski.

Cóż to były za emocje. Filip w pięknym stylu pokonał wszystkich przeciwników, w tym dwóch przed czasem, i został mistrzem Niemiec. Tym samym złoto jedzie do Polski, do Jonkowa - na gorąco relacjonował sensei Marek Bębenek, trener Akademii Sztuk Walki Jonkowo. To nie był przypadek, ale efekt ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy na treningach okupiony wieloma wyrzeczeniami. Systematyczność i dyscyplina jaką opanował Filip w konsekwencji doprowadziła go do mistrzostwa.

Dla zawodnika Akademii Sztuk Walki Jonkowo był to najważniejszy turniej sezonu, do którego przygotowywał sie od kilku miesięcy, pod drodze wygrywając w dwóch innych turniejach w kraju. W pierwszej walce rywalem Filipa był zawodnik z Węgier, Arnold Fekete. Reprezentant Polski starcie zakończył przed upływem regulaminowego czasu walki. Pojedynek prowadził mądrze i całkowicie realizował założenia taktyczne trenera, co okazało sie kluczem do końcowego sukcesu. Polak dwukrotnie zdobył wazari (pół punktu) po serii celnych kopnięć na udo low kick. Ostatecznie wygrał przed czasem zdobywając ippon (cały punkt).

W starciu o złoto Filip zmierzył sie z Węgrem, Gergo Matyas. Finał w wykonaniu Polaka był pokazem jego wysokiej formy i wszechstronnych umiejętności. Od początku dominował i prowadził walkę pod swoje dyktando nie pozwalając rywalowi przejąć inicjatywy. Starcie zakończył przed czasem, po 30 sekundach, najpierw zdobywając wazari po skutecznym wyprowadzeniu kopnięcia na głowę mawashi geri jodan oraz a chwilę później uzyskał kolejne wazari po serii kopnięć na udo low kick. Tym samym do bogatej kolekcji trofeów dorzucił kolejne, stając na najwyższym stopniu podium w kategorii chłopców 11-12 lat ,powyżej 40 kg, w której okazał sie bezkonkurencyjny.

W turnieju wzięło udział 150 zawodników, najlepszych przedstawicieli w swoich kategoriach wiekowych i wagowych z poszczególnych krajów, o czym świadczył wysoki poziom walk.

Filip godnie reprezentował barwy Polski, Jonkowa i naszego regionu w Niemczech, a swoim sukcesem sprawił, że mała miejscowość Jonkowo coraz bardziej jest rozpoznawana na sportowej mapie Europy.

Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.

Filipowi, jego rodzicom oraz trenerowi Panu Markowi Bębenek serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.