RAJD WARMIŃSKI Z WBS BANKIEM

Na  terenie Olsztyna oraz drogach szutrowych gmin Jonkowo, Świątki i Dywity w dniach 24-25 czerwca 2017 roku odbył się 20. Rajd Warmiński zaliczany do 4 Rundy Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur oraz 4 rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.

Warmiński Bank Spółdzielczy jako wieloletni partner rajdu, wzorem lat ubiegłych także w tym roku podjął współpracę z Automobil Klub Warmiński w Olsztynie przy organizacji i wsparciu imprezy.  

Zmagania na warmińskich drogach poprzedził prolog na stadionie OSiR-u dnia 24.06.2017 roku, w którym wzięło udział 56 załóg.

Samochodowy Rajd Warmiński podobnie jak w latach ubiegłych, cieszył się ogromnym zainteresowaniem  zarówno kibiców jak i kierowców  z całej Polski i zagranicy. 

Najszybszy w klasie RO okazał się Konrad Dudziński, którego pilotował Mateusz Martynek. Zwycięzcy rajdu startowali na samochodzie Honda Civic VTI. Drugi na mecie był Adam Stec z pilotem Dariuszem Zdanowiczem, trzeci zaś Krzysztof Skiba z pilotem Sebastianem Wach. 

Licznie obsadzona klasa GOŚĆ po raz kolejny padła łupem Zbigniewa Staniszewskiego, którego pilotował Sebastian Rozwadowski na Fieście R5. Pokonali oni o ponad dwie minuty drugich na mecie Nila Solansa z Miquelem Ibanezem. Trójkę uzupełnił duet Robert Kocik z Grzegorzem Rybakiem -Ostojskim.

Jak co roku, WBS Bank uczestniczył w obsłudze rajdu i dbał o bezpieczeństwo zawodników i kibiców.

 

fot. Automobilklub Warmiński