Warmiński Bank Spółdzielczy

Palec zamiast Karty!!!

 

Wdrożyliśmy nową usługę biometrii.

Biometria to nowoczesny, a zarazem bezpieczny  i wygony sposób wypłaty gotówki z bankomatu.

Identyfikacja osoby następuje poprzez technologię Finger Vein, która jest w powszechnym użyciu  w krajach wysoko rozwiniętych technologicznie takich jak np. Japonia. Niedawno dołączyły Turcja i Polska. Warmiński Bank Spółdzielczy jest jednym z pierwszych banków w Polsce, które wdrożyły usługę biometrii dla swoich klientów.

Technologia Finger Vein bazuje na wzorze naczyń krwionośnych znajdujących się wewnątrz palca, dlatego niezbędne jest pobranie od klienta wzorca biometrycznego z jego palca. Skaner naczyń krwionośnych prześwietla palec niewidzialnym, nieszkodliwym dla człowieka światłem w podczerwieni. Powstały obraz jest przetwarzany na krótki kod biometryczny, który staje się osobistym „PIN-em” klienta.

Wzór naczyń krwionośnych jest unikalny u każdego człowieka i niemożliwy do podrobienia. Palec też musi „żyć”. 

Aby wypłacić gotówkę z bankomatu lub sprawdzić inne dostępne usługi wystarczy wprowadzić swój PESEL oraz  przyłożyć palec do czytnika, bez konieczności posiadania karty płatniczej. Po pozytywnej weryfikacji proces wygląda identycznie jak w przypadku dokonywania transakcji przy użyciu karty.

Zalety biometrii:

  • oszczędność czasu, poprzez szybką weryfikację tożsamości,
  • najbezpieczniejsza i najdokładniejsza metoda weryfikacji,
  • unikalne wzory naczyń krwionośnych,
  • zabezpieczenie przed skimmingiem lub wykorzystaniem skradzionej karty płatniczej,
  • nie trzeba pamiętać kodu PIN i posiadać karty.

 

Zapraszamy do skorzystania z usługi w naszych placówkach w Jonkowie, Łukcie i Dobrym Mieście oraz z bankomatów wymienionych w załaczniku.