Dożynki 2017 z WBS Bankiem

Warmiński Bank Spółdzielczy od lat angażuje się i wspiera życie kulturalne regionu w tym   coroczne obchody Święta Plonów. W dniach 02-03 września 2017 roku w gminach współpracujących z WBS odbyły się Dożynki gminne natomiast 16 września 2017 roku powiatowe. W tych wydarzeniach nie mogło zabraknąć Warmińskiego Banku Spółdzielczego i jego Pracowników, którzy promowali produkty i usługi banku, udzielali porad i informacji. Każdy kto odwiedził stoiska WBS Banku oprócz balonika i firmowych cukierków otrzymał drobny upominek. Ponadto WBS Bank przygotował dla odwiedzających dodatkową atrakcję jaką były rebusy i kupony rabatowe na produkty i usługi oferowane przez Bank, które, mimo deszczowej pogody,  cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. 

W sobotę, 2 września 2017 roku w Łukcie, Morągu i Lubominie) odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie od Mszy Świętych.

Podczas uroczystości dożynkowych organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji m.in. turnieje sołectw, konkurencje dla publiczności, w tym konkurs przygotowany przez WBS. Dużą atrakcją imprez były stoiska dożynkowe przygotowane przez sołectwa gminy Łukta, Morąg i Lubomino.

 

W niedzielę 3 września 2017 roku odbyły się doroczne imprezy podsumowujące rok pracy na roli w Miłakowie i Świątkach. Niedzielne uroczystości otworzyły dziękczynne msze święte, po których nie zabrakło korowodów z wieńcami dożynkowymi. Podczas uroczystości organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, m.in. licytacja płodów oraz wyrobów regionalnych i rękodzielniczych, przygotowanych przez lokalne sołectwa  konkursy oraz konkursy dla sołtysów.

16 września 2017 roku w Dobrym Mieście odbyły się dożynki gminno-powiatowe.

 

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się mszą świętą oraz korowodem poprowadzonym przez starostów dożynek. Podczas powiatowych uroczystości dożynkowych wszystkie gminy z powiatu prezentowały wieńce dożynkowe.

Uroczystości uświetniły zespoły artystyczne.

W dożynkach uczestniczyli rolnicy i mieszkańcy gmin, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, duchowni oraz przedstawiciele instytucji i firm.

Podczas imprez nie zabrakło również Pracowników Warmińskiego Banku Spółdzielczego, oraz Prezes WBS Banku Elżbiety Krasowskiej-Jaworskiej.